В Україні все більше людей звертаються за перевіркою на ВІЛ та за медичною допомогою

В Україні все більше людей звертаються за перевіркою на ВІЛ та за медичною допомогою. Позитивні зрушення, в першу чергу, стосуються молоді у віці від 19 до 25 років.

Про це в ефірі Громадського розповіли Наталія Нізова — директорка центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ та Анна Міллер — представниця ГО Тeenergizer.

«Ми бачимо позитивні зміни. Вони є очевидними у молоді, яка стала більше цікавитися своїм здоров’ям та здоров’ям свого сексуального партнера.  І ми бачимо збільшення звернень за тестуванням людей у віці від 19 до 25 років. Але є дуже серйозний рух у так званих «груп ризику».  Ми бачимо багато звернень за тестуванням та медичною допомогою у секс-меншин і представники груп вже більш активно себе поводять у цьому плані», — сказала Наталія Нізова.

За її словами, такі зрушення свідчать про те, що Україна стала більш цивілізованою у питанні ВІЛ-інфекції.

Водночас представниця ГО Тeenergizer Анна Міллер зауважила, що основною проблемою в Україні залишається дезінформованість.

 «Багато дітей не знають, де можна протестуватися і як. Або просто ніхто не хоче цього робити», — сказала вона. Наталія Нізова також додала, що в Україні існує неврегульованість профілактичних питань щодо фінансування з боку держави.

При цьому, представниця об’єднання зазначила, що тести на ВІЛ завжди проводяться анонімно. Підліток без батьків може здати тест з 14 років.

За словами Нізової, на сьогодні в Україні отримують лікування 70 тисяч інфікованих.

«Ми домоглися того, що в 2017 році у нас буде достатньо ліків, щоб забезпечити понад 100 тисяч інфікованих. Ті, які залишилися в умовах бойвоих дій на Донбасі, продовжують отримувати лікування. Там проводиться інформаційна робота та забезпечується доступ до ліків та презервативів», — наголосила вона.

Раніше повідомлялося, що за даними Мінохорони здоров’я кількість ВІЛ-інфікованих в Україні становить близько 230 тисяч осіб, з яких на стаціонарному лікуванні перебуває лише 130 тисяч.

Поділитись: