Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія та Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH17 за нідерландським законодавством.

Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія та Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH17 за нідерландським законодавством.

Про це повідомили в МЗС Нідерландів.

Підписавши меморандум країни визнають, що кримінальне переслідування винних у катастрофі в Нідерландах буде найефективнішим механізмом для залучення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами, оскільки впевнені в якості, незалежності та об'єктивності судової системи Нідерландів.

Країни, що підписали угоду, працюватимуть у спільній слідчій групі, яка веде розслідування.

Учасником меморандуму можуть стати і інші країни, громадяни яких були на борту літака.

Речниця МЗС України Мар'яна Беца повідомила, що спільна група з розслідування узгодила рішення про здійснення кримінального провадження у справі МН17 у рамках правової системи Нідерландів.

«Меморандум про взаєморозуміння — черговий крок на шляху вироблення механізму притягнення до відповідальності винних в авіакатастрофі МН17», — написала вона.

Раніше повідомлялось, що ці країни підготували Меморандум про спільне фінансування розслідування катастрофи MH17.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту було 298 людей, всі вони загинули. Більшість з пасажирів на борту Boeing 777 були голландцями, інші — з 17 країн, в тому числі 38 австралійців.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак був збитий ракетою класу «земля–повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття Boeing 777 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Також повідомлялось, винні у трагедії рейсу Boeing МН17 будуть покарані відповідно до нідерландського законодавства.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: