Нідерланди та ще кілька країн розглядають спільне з Україною фінансування розслідування катастрофи MH-17
Український уряд збирається схвалити проекти меморандумів між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України про спільне фінансування та політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH—17 над Донбасом у 2014 році.
Український уряд збирається схвалити проекти меморандумів між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України про спільне фінансування та політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH-17 над Донбасом у 2014 році.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на тексти меморандумів, які є в редакції.
У першому меморандумі йдеться, що країни мають домовитися про спільне фінансування розслідування винуватців катастрофі.
Учасником меморандуму можуть стати і інші країни, громадяни яких були на борту.
Сторони створюють Комітет з фінансового нагляду, який здійснюватиме нагляд за розподілом фінансових внесків, у складі 5 осіб (представників урядів Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України).
Витрати на діяльність прокурорів, судової влади і на захист свідків беруть на себе Нідерланди.
Згідно з проектом меморандуму про політичну підтримку розслідування, країни-підписанти визнають, що кримінальне переслідування винних у катастрофі в Нідерландах буде найефективнішим механізмом для залучення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами, оскільки впевнені в якості, незалежності та об'єктивності судової системи Нідерландів.
Обидва меморандуми діятимуть протягом 5 років після підписання, а потім автоматично продовжуватимуться на наступні п'ятирічні періоди. Якщо якась із країн-підписантів бажає вийти з одного з меморандумів, то вона має про це письмово поінформувати інші країни.
Заступниця глави МЗС Олена Зеркаль заявляла, що Меморандум про обмін інформацією між Україною та Нідерландами щодо MH-17 допоможе у позові проти РФ.
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту було 298 людей, всі вони загинули. Більшість з пасажирів на борту Boeing 777 були голландцями, інші — з 17 країн, в тому числі 38 австралійців.
Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак був збитий ракетою класу «земля–повітря», випущеної із ЗРК «Бук».
Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.
Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у справі МН17 генерал-майора РФ Дубинського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.
Малайзія сподівається, що підозрюваних у катастрофі МН17 назвуть до 2018 року.
Також повідомлялось, винні у трагедії рейсу Boeing МН17 будуть покарані відповідно до нідерландського законодавства.
- Поділитися: