Україна та криза в Греції домінують на саміті Великої сімки (огляд преси)

default/Україна та криза в Греції домінують на саміті Великої сімки (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Україна та криза в Греції домінують на саміті Великої сімки», - пише The Wall Street Journal. «У неділю президент США Барак Обама прибув на кілька годин раніше, щоб зустрітись із німецьким канцлером Ангелою Меркель та обговорити обидва ці питання. За словами американських представників, більшу частину зустрічі обговорювали Україну. Президент переконував пані Меркель продовжити дію санкцій ЄС проти Росії, перед тим як їхній термін спливе цього літа. І схоже, що європейські лідери за таке рішення. «Враховуючи нинішню ситуацію, якщо хтось має намір почати дискусію щодо зміни режиму санкцій, то ця дискусія може бути тільки про їхнє посилення», - сказав президент Європейської Ради Дональд Туск. Він представляє лідерів країн ЄС на баварському люксовому курорті Шлосс Ельмау, де і відбувається саміт».

The Financial Times пише про небезпечне та безнадійне життя в окупованій «сірій зоні» України. Видання припускає, що «відновлення боїв минулого тижня може бути пов'язане зі спробами бойовиків зробити захоплену територію більш економічно життєздатною. Якби вони зайняли позиції на заході від Донецька, то мали б кращі шанси захопити Авдіївку. Тут розміщений найбільший в Україні коксохімічний завод, який забезпечує коксом українську металургію на 40%. Місцеві мешканці пліткують, що якби сепаратисти встановили контроль над Авдіївкою, тоді б вони змогли більше отримати готівки від металургійного бізнесу у вигляді податків, або прихованих платежів».

«Девід Кемерон зробив чітке застереження, що він звільнить будь-якого міністра у випадку, коли той виступатиме за вихід із Європейського Союзу. Це означає, що уряд не буде нейтральним, щойно він укладе угоду про нові взаємини із ЄС. За словами Кемерона він впевнений у досягненні згоди, яка стане юридичним зобов’язанням і діятиме «до останньої крапки»», - пише The Guardian про заяву британського прем’єра на саміті Великої сімки.  

«На відрізку свого визначного шляху до демократії Туніс почав болючу оцінку свого минулого. Ще з минулого року, створена за конституційним мандатом 2013-го, Комісія правди та гідності збирає жахливі свідчення тортур, яких зазнали тисячі тунісців за понад 60 років. В основному за часів правління диктаторів Хабіба Бургіби та Зіни аль-Абідіна Бен Алі. Свідчення жінок є особливо сміливими та хвилюючими. У культурі, де жіноча цнотливість часто розглядається як уособлення сімейної честі, свідчення очевидців вказують на постійну практику зґвалтування, сексуального приниження та фізичного насильства з метою збезчестити людей. У цьому місяці комісія розпочне публічні слухання. І важливим є те, щоб вони стали справедливістю для жертв і розплатою для винуватців злочинів. Адже багато представників ділової та політичної еліти Тунісу часів диктатури досі є впливовими та при владі», - пише The New York Times.