УКРАЇНА

Україна та міжнародні організації мають реагувати на незаконні арешти в Криму — правозахисниця

27 січня, 2017 20:30
УКРАЇНА/Україна та міжнародні організації мають реагувати на незаконні арешти в Криму — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Україна та міжнародні організації мають реагувати на незаконні арешти адвокатів та інших жителів Криму для того, щоб Росія припиняла затримувати мешканців окупованого півострова

Україна та міжнародні організації мають реагувати на незаконні арешти адвокатів та інших жителів Криму для того, щоб Росія припиняла затримувати мешканців окупованого півострова.

Про це в ефірі Громадського повідомила адвокатка та правозахисниця Євгенія Закревська.

«Якщо ми не дамо ніякої реакції з боку України як держави, міжнародні організації не даватимуть реакції, то Росія поступово буде затримувати ще більше людей. Мають бути постійно маячки, що «от в даний момент ви порушуєте Женевську конвенцію, от в даний момент конкретні люди повинні за це відповідати. Це має бути переконливо, і це має бути донесено до тих людей, які можуть приймати якісь рішення. Ми цього зараз не робимо, на жаль», — сказала вона.

«У Криму всі потрапляють в ситуацію переслідування з боку російської влади, чий погляд не співпадає з офіційною позицією (окупаційної влади Криму — ред.).Той факт, що вони почали з початку залякувати російських адвокатів, тобто Полозова, зараз Еміля Курбедінова, означає, що вони добігають в Криму дна», — заявила Закревська.

Вона також зазначила, що представники української влади або правозахисники не можуть жодним чином захищати арештованих в Криму.

«Щоб ми розуміли, в Криму немає української влади. Влада України не може ніяк когось захистити там. Туди не можуть потрапити правозахисники. Ми не робимо нічого офіційно для того, щоб туди нормально могли потрапляти правозахисники», — сказала адвокатка.

Крім того вона додала, що Крим є ізольованою територією, на якій українським адвокатам зокрема існує реальна небезпека арешту.

«Для українських журналістів, адвокатів, правозахисників є реальна небезпека арешту, а хтось фізично не може туди потрапити через заборону в’їзду. Крим — ізольована територія. Там 2-3 людини, взагалі від кого ми можемо знати, що там відбувається», — зазначила Закревська.

За її словами, арешти адвокатів у Криму не є локальною справою адвоката Полозова або Еміля Курбедінова.

«Той момент, що він зараз заарештований за поширення екстремістської пропаганди, нехай ніхто не думає що все так просто. Насправді обшуки в нього пройшли в межах кримінального провадження по тероризму. Тероризмом в РФ називається, в тому числі, діяльність організацій, які не вчиняли терористичних актів, в Україні вони не були заборонені», — сказала правозахисниця.

Раніше Закревська заявляла, що арешт адвоката Курбедінова порушує Женевську конвенцію.

Нагадаємо, що Залізничий суд у Сімферополі заарештував Курбедінова на 10 діб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Полювання на адвокатів»: обшуки та затримання захисників кримських політв'язнів.

Пов`язані новини