УКРАЇНА

Україна та Румунія працюватимуть над вирішенням питань нацменшин — МЗС

13 квітня, 2018 01:08
УКРАЇНА/Україна та Румунія працюватимуть над вирішенням питань нацменшин — МЗС
Зберегти
Вигляд
У четвер, 12 квітня відбулися політичні консультації заступника глави МЗС України Василя Боднара із держсекретарем Міністерства закордонних справ Румунії Денуцем Некулеєску.

У четвер, 12 квітня відбулися політичні консультації заступника глави МЗС України Василя Боднара із держсекретарем Міністерства закордонних справ Румунії Денуцем Некулеєску.

Про це йдеться у повідомленні МЗС України.

Сторони обговорили низку питань українсько-румунських відносин, розвиток політичного діалогу, а також культурно-гуманітарну проблематику.

Україна поінформувала представника Румунії про хід імплементації положень закону «По освіту» та актуальні питання захисту прав представників національних меншин в Україні.

«Сторони погодилися щодо необхідності пошуку компромісних підходів у питанні забезпечення освітніх прав румунської меншини в Україні та української меншини в Румунії», — йдеться у повідомленні.

Глава румунської делегації підтвердив підтримку Румунією європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Раніше глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що Румунія готова до відкритого діалогу щодо закону про освіту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Нагадаємо, Румунія і ряд інших країн незадоволені українським законом про освіту. Вони вважають, що новий закон обмежує права національних меншин в Україні. 

Україна ж наполягає, що закон про освіту не скорочує викладання мовами нацменшин, а додає українську.

Закон набув чинності 28 вересня минулого року в Україні, він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Пов`язані новини