УКРАЇНА

Україна втратила $ 15 млрд через закриття російського ринку

УКРАЇНА/Україна втратила $ 15 млрд через закриття російського ринку
Зберегти
Вигляд

Закриття Російською Федерацією свого ринку для українських виробників стало для України економічним шоком і обійшлося мінімум в $ 15млрд.

Про це заявив президент України держави Петро Порошенко.

«Агресивне закриття Росією свого ринку стало для України економічним шоком. Воно обійшлося нам, за деякими підрахунками, мінімум в 15 мільярдів доларів. Ми втратили десятки, якщо не сотні тисяч робочих місць, і ця економічна агресія — одна з головних причин стрімкого падіння рівня життя», - заявив президент, виступаючи з щорічним посланням до Верховної Ради у вівторок.

Порошенко нагадав, що на початку десятиліття майже третина українського експорту йшла на російський ринок.

«І це ще не дно, зниження триває і зараз. Частка Росії в українському експорті становить тепер 9% з тенденцією до подальшого падіння. Тих, хто любить спекулювати на тему «поки війна, хтось заробляє на торгівлі з Росією» — повинна зацікавити фінальна цифра: за останні роки обсяги нашого експорту в РФ впали в п'ять разів», — сказав він.

Раніше, Порошенко заявив, що не схвалить державний бюджет на 2017 рік, в якому буде скасування стипендій або скасування державного фінансування навчання на магістратурі.

Пов`язані новини