ENRU

Україна вимагає звільнити засудженого до 12 років журналіста Сущенка — МЗС

Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через вирок українському журналісту Роману Сущенку та вимагає звільнити його.

Про це повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца у Twitter.

«Висловлюємо протест РФ щодо незаконного вироку журналісту Сущенку. Політично вмотивована  справа», — написала вона.

Також Беца додала, що Україна вимагає звільнити українського журналіста.

4 червня суд у Москві визнав Сущенка винним у шпигунстві і засудив до 12 років колонії суворого режиму.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

Марк Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці. Повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що Справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат. Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

/Павло Калашник