УКРАЇНА

Україна визнала нелегітимним референдум у Каталонії

3 жовтня, 2017 15:11
УКРАЇНА/Україна визнала нелегітимним референдум у Каталонії
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві закордонних справ України вважають нелегітимним референдум про незалежність Каталонії і переконані, що Іспанії вдасться демократичним шляхом вирішити внутрішньополітичні проблеми.

У Міністерстві закордонних справ України вважають нелегітимним референдум про незалежність Каталонії і переконані, що Іспанії вдасться демократичним шляхом вирішити внутрішньополітичні проблеми.

Про це повідомили речниця МЗС Мар'яна Беца, передає «Інтерфакс-Україна».

«Україна вважає нелегітимним проведений каталонською владою 1 жовтня 2017 поточного року референдум, який був заборонений Конституційним судом Іспанії через його невідповідність Конституції держави», — повідомила вона.

Беца також зазначила, що Україна підтримує готовність уряду Іспанії до політичного діалогу з парламентськими політичними силами для відновлення правопорядку і стабільності в рамках конституційного поля країни.

«Переконані, що Іспанія як одна з лідерів демократії в світі, спираючись на міцний фундамент демократичних традицій і цінностей, які свого часу зумовили мирний перехід від диктатури до демократії і згодом — до членства в НАТО і ЄС, буде демократичним способом вирішувати всі нагальні проблеми внутрішньополітичному житті», — додала речник МЗС.

Вона також підкреслила, що Україна виступає за безумовну повагу суверенітету і територіальної цілісності всіх держав світу в межах міжнародно визнаних кордонів і дотримання ними основоположних принципів і норм міжнародного права.

Єврокомісія також визнала незаконним референдум про незалежність Каталонії.

Сьогодні, 3 жовтня, каталонці оголосили страйк через насильство іспанської поліції під час референдуму.

1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

Громадське слідкувало наживо за подіями у Каталонії та зібрало усі факти про день референдуму у регіоні.

ДИВІТЬСЯ: Гумові кулі та блокування Інтернету: як відбувався референдум у Каталонії — ФОТОРЕПОРТАЖ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини