Україна визнала право Гаазького суду переслідувати за військові злочини на Донбасі
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав до Міжнародного кримінального суду заяву про визнання юрисдикції цього суду.
«Історичний момент. За дорученням президента я в IntlCrimCourt сьогодні вручаю заяву про визнання юрисдикції МКС», - написав глава МЗС у твіттері.
1/2 Історичний момент. На доручення Президента я в @IntlCrimCourt сьогодні вручаю заяву про визнання юрисдикції МКС. pic.twitter.com/w8cqEL4WXR— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) September 8, 2015
Глава МЗС наголосив, що «Україна визнає юрисдикцію щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених з моменту початку агресії РФ».
Павло Клімкін опублікував і текст листа. Документ нагадує, що Верховна Рада ще 4 лютого 2015 року схвалила заяву про визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо вчинення військових злочинів вищими посадовими особами Росії.
2/2 Україна визнає юрисдикцію щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених з моменту початку агресії РФ pic.twitter.com/KeBRXR0dln— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) September 8, 2015
За словами Клімкіна, у МКС також відзначили активне сприяння української влади в розслідуванні злочинів на Майдані.
В МКС також відзначили активне сприяння укр властей в розслідуванні злочинів на Майдані. Моя відповідь і позиція: це наш моральний обов'язок— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) September 8, 2015
Міжнародний кримінальний суд — перший правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року.
Злочини проти майданівців, злочини агресора та підтримуваних ним терористів не залишаться безкарними.— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) September 8, 2015
На відміну від інших міжнародних і змішаних кримінальних судів, МКС є установою, що діє постійно. У його компетенцію входять злочини, здійснені після набуття чинності Римського статуту. Розташований у місті Гаазі, проте за бажанням Суду засідання можуть проходити у будь-якому місці.
Міжнародний кримінальний суд не є Міжнародним судом ООН, який також засідає в Гаазі.
Україна ще не ратифікувала Римський статут МКС. Але статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву.
Раніше Генеральна прокуратура підготувала матеріали за фактом анексії Криму Росією для передачі їх у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.
- Поділитися: