УКРАЇНА

Україна закликала Червоний Хрест вжити заходів для з'ясування стану українських політв'язнів

11 липня, 2018 13:30
УКРАЇНА/Україна закликала Червоний Хрест вжити заходів для з'ясування стану українських політв'язнів
Зберегти
Вигляд
Україна закликала Міжнародний Комітет Червоного Хреста вжити заходів для з’ясування стану здоров’я та умов незаконного утримування українців в РФ та на тимчасово окупованих територіях України.

Україна закликала Міжнародний Комітет Червоного Хреста вжити заходів для з’ясування стану здоров’я та умов незаконного утримування українців в РФ та на тимчасово окупованих територіях України.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

9 липня відбулась зустріч першого віце-спікерки Ради Ірини Геращенко з делегацією Червоного Хреста на чолі із директором з операційної діяльності організації Домініком Стілхарт.

«Ми глибоко стурбовані утримуванням у повній ізоляції заручників та політв’язнів Кремля на тимчасово окупованих територіях України та в Росії. Ми розраховуємо на вжиття МКЧХ відповідних заходів для з’ясування стану здоров’я та умов незаконного утримування українців в окупованому Криму, на Донбасі та в РФ», — зазначила Геращенко.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю для вирішення гуманітарних проблем громадян України, які постраждали від збройної агресії РФ на Донбасі.

Зокрема, йшлося про допомогу у сферах охорони здоров’я, поліпшення житлових умов, відновлення інфраструктури та продовольчої допомоги постраждалим, інформування про загрози мінної безпеки, підтримку родичів зниклих безвісти. Також обговорили питання щодо відновлення мосту у Станиці Луганській.

Раніше уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова повідомила, що звернулась до представників Червоного Хреста в анексованому Сімферополі з проханням надати  допомогу політв'язню балуху . Згодом вона заявила, що у Червоному Хресті проігнорували звернення щодо відвідин політв’язнів.

25 червня омбудсмен заявила, що їй відмовили у відеозв'язку з Сенцовим. Україна знову просить РФ про допуск до політв’язнів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# червоний хрест
Пов`язані новини