УКРАЇНА

Голодування Балуха у Криму: омбудсмен просить Червоний Хрест про допомогу для політв'язня

11 липня, 2018 13:26
УКРАЇНА/Голодування Балуха у Криму: омбудсмен просить Червоний Хрест про допомогу для політв'язня
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова повідомила, що звернулась до представників Червоного Хреста в анексованому Сімферополі з проханням надати допомогу політв'язню Володимиру Балуху, який за час голодування втратив 30 кілограмів ваги.

Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова повідомила, що звернулась до представників Червоного Хреста в анексованому Сімферополі з проханням надати допомогу політв'язню Володимиру Балуху, який за час голодування втратив 30 кілограмів ваги.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

«Володимир Балух, який голодує вже 97 день, посилив голодування. Це несе величезну загрозу для його життя! Я роблю і робитиму все, аби потрапити до нього», — повідомила вона. 

Вона також додала, що Балух за час голодування втратив 30 кілограмів ваги.

Денісова зазначила, що звернулася до керівника офісу МК Червоного Хреста у Сімферополі П‘єра-Еммануеля Дюкруе та Голови Регіональної Делегації МКЧХ у Росії, Білорусі, Молдові та Україні Магне Барту з проханням якнайшвидше відвідати Балуха і надати йому кваліфіковану медичну допомогу.

За її словами, Балуха перевели із Сімферопольського СІЗО до Роздольнінського ІТТ, де він зазнає знущань і принижень з боку керівника ізолятора. «Лунають погрози помістити його в штрафний ізолятор», — попередила вона.

Раніше Денісова повідомляла, що вимагає терміново надати їй дозвіл відвідати Балуха, який голодує уже 96-й день.

Нагадаємо, український політв’язень Володимир Балух 22 червня посилив голодування і перейшов на воду. До цього він споживав сухарі.

15 червня так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою українському активісту, політв’язню Володимиру Балуху. 

На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

Пов`язані новини