ENRU

Україна закликала Росію допустити вірян до церкви УПЦ КП у Сімферополі

Міністерство закордонних справ України засуджує блокування роботи храму УПЦ КП Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги у в анексованому Сімферополі.

Про це йдеться у офіційній заяві МЗС.

У відомстві наголосили, що російська влада продовжує перешкоджати діяльності УПЦ КП у Криму та «робить усе можливе для припинення її діяльності».

«Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, зокрема свободи совісті та віросповідання, норм міжнародного права», — йдеться в заяві.

«МЗС України вимагає від РФ негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання у діяльність Кримської єпархії УПЦ КП», — наголосили в МЗС.

Нагадаємо, 31 серпня вранці російські силовики прийшли до на храму УПЦ КП Сімферополі. Представники спецслужб увірвалися в приміщення головного храму, застосували силу по відношенню до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Російські силовики винесли ікони та майно з храму УПЦ КП в Сімферополі.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент заявив, що планує зустрітися з підконтрольним Кремлю главою Криму Сергієм Аксьоновим.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram