УКРАЇНА

Україна запропонувала РФ провести розширене засідання в Мінську для обговорення обміну політв’язнів Кремля

5 липня, 2018 18:39
УКРАЇНА/Україна запропонувала РФ провести розширене засідання в Мінську для обговорення обміну політв’язнів Кремля
Зберегти
Вигляд
Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко запропонувала Росії провести позачергове розширене засідання групи для обговорення обміну засуджених в Україні росіян на політв’язнів Кремля та заручників на Донбасі.

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко запропонувала Росії провести позачергове розширене засідання групи для обговорення обміну засуджених в Україні росіян на політв’язнів Кремля та заручників на Донбасі.

Про це Геращенко написала у Facebook.

Вона запропонувала представнику Росії в ТКГ Борису Гризлову провести розширене засідання за участі українського та російського омбудсменів для обговорення передачі утримуваних.

«Запропонувала зібратися вже 11 липня, чи в будь-який інший, зручний представникам РФ і Організації з безпеки і співробітництва в ТКГ день. Отже, Україна готова передати РФ 36 росіян заради звільнення наших з російських тюрем», — сказала Ірина Геращенко.

Відповіді від Росії щодо такої пропозиції України досі не надходило.

Геращенко заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів.

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія хоче повернути 14 росіян, які сидять за гратами в Україні — ЕКСКЛЮЗИВ

Також перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко звернулася до представника Росії у Тристоронній контактній групі у Мінську з ініціативою, що Україна готова передати 23 засуджених росіян задля розблокування процесу звільнення українців. Гризлов сказав, що відповіді щодо цього питання не має.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# політв'язні
Пов`язані новини