Україна зробила перший крок, щоб уникнути фінансового колапсу (огляд преси)

default/Україна зробила перший крок, щоб уникнути фінансового колапсу (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«У понеділок лідери Євросоюзу та України мало просунулись вперед у подоланні розбіжностей, навіть попри спільну позицію до російського вторгнення на сході країни. Після першого формального саміту відтоді як Росія анексувала Крим, ЕС відкинув ідею миротворчої операції у східній Україні. Водночас український президент Петро Порошенко виправдовувався за швидкість з якою його уряд перебудовує економіку та долає корупцію», - пише The Wall Street Journal. «Європейські представники зосереджувались на підштовхуванні України до лікування її хворої економіки. Лідери ЄС визнали, що Україна просунулась з деяких питань у останні тижні. Зокрема у призначенні голови антикорупційного бюро, наданню регіонам більшого контролю над місцевими бюджетами та деякими владними питаннями, а також у лібералізації енергетичного сектору. Але європейці сказали – роботи ще багато».

«Україна подолала перший бар’єр, намагаючись відстрочити виплати на суму у понад 15 мільярдів доларів та уникнути фінансового колапсу», - пише The Financial Times. «У понеділок інвестори Укрексімбанку, який належить державі, проголосували за подовження строку виплат по бондам. А саме такий пункт був у плані реструктуризації державного боргу та підтримки слабкої фінансової системи. Ця угода посилює надію на те, що офіційний Київ домовиться і з іншими своїми кредиторами». Газета нагадує - до червня Україні треба реструктуризувати боргів на суму в 15,3 мільярдів доларів, щоб отримати новий транш від МВФ на латання 40-а мільярдної фінансової діри.

«За два дні до того, як літак Малазійських Авіаліній був збитий, німецький уряд отримав повідомлення про те, що ситуація на сході України стала «дуже тривожною»», - пише Süddeutsche Zeitung. Газета посилається і на те, що 14-го липня на висоті 20 000 футів було збито український військовий літак. Звіти німецького МЗС тоді зауважили, що така висота польоту та її досяжність зброєю є «новим розвитком» конфлікту. Мішені на такій висоті, у томі числі цивільні літаки, могли стати вразливими. Три літаки Люфтганзи пролетіли над регіоном у день трагедії. «Якби уряд попередив наші компанії щодо «нового розвитку подій», Люфтганза точно не літала б над сходом України», - повідомило Süddeutsche Zeitung анонімне джерело у Люфтганзі.

Політичний оглядач Frankfurter Allgemeine Райнгард Везер називає правильним рішенням Польщі те, що вона не пустила на свою територію учасників мотопробігу із російського байк-клубу «Нічні вовки». «Головне на, що варто звернути увагу говорячи про акцію «Нічних вовків» - це прапори, які вони взяли з собою у мотопробіг із Москви. На одному з них було написано – «За Родіну! За Сталіна!». Райнгард Везер зауважує, що «група байкарів, на зустрічі з якою регулярно приїздить Володимир Путін, дотримується ідей агресивного російського націоналізму, який є загрозою миру в Європі. Їхня поїздка в Берлін повинна була стати демонстрацією подібного мислення».