Війна

Українські представники в СЦКК залишили окупований Донбас і прибули в Соледар

19 грудня, 2017 15:23
Війна/Українські представники в СЦКК залишили окупований Донбас і прибули в Соледар
Зберегти
Вигляд
Українські представники у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі залишили окуповану територію Донбасу і прибули до Соледара.

Українські представники у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі залишили окуповану територію Донбасу. Офіцери прибули до міста Соледар на контрольованій Україні частині Донецької області. 

Про це Громадському повідомив заступник начальника Управління зв'язків з громадськістю Збройних сил України Юзеф Венскович.

Офіцери СЦКК залишаться сприяти роботі місії ОБСЄ на підконтрольній уряду території і будуть працювати у штатному режимі. 

«СЦКК працює і далі в штатному режимі. Буде забезпечувати роботу СММ ОБСЄ, допомагати їм», — сказав Венскович.

Він уточнив, що колона вийшла сьогодні о 10.30. Також окупований Донбас залишили представники СЦКК від РФ. 

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

МЗС України назвало «черговою провокацією» вихід Росії з СЦКК.

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу.

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області. Це спільна група українських та російських офіцерів, які контролюють дотримання Мінських домовленостей.

Пов`язані новини