ENRU

Українські угорці не можуть вступати до вишів в Україні через незнання мови — Ар'єв

Угорські школярі, які навчаються в Україні, позбавлені можливості вступати до українських вишів через незнання державної мови.

Про це під час дебатів щодо мовної статті в українському законі про освіту у ПАРЄ заявив голова української делегації Володимир Ар'єв.

Він заявив, що 60% учнів провалили іспити з української мови, склали з математики та інших предметів, але не вступили до університетів.

«У Конвенції про захист регіональних мов є дві ідеї: можливість навчатися українською мовою і при цьому вивчати рідну мову. Ми готові до компромісів, до подальших розмов, ми надіслали закон найкращому арбітру Венеціанської комісії. ми не можемо тиснути на Венеціанську комісію. Поправки — це контрпродуктивно, треба дочекатися висновків», — сказав він.

Ар'єв додав, що Україна готова до діалогу щодо навчання нацменшин.

«Ми хочемо розвивати сучасну систему освіти. І у відповідності з угодою про Асоціацію створили систему кваліфікації вчителів, яка спирається на європейські цінності. Зокрема, закон про освіту містить положення, яке дозволить нацменшинам вивчати рідну мову та навчатися рідною мовою. Але існують непорозуміння відносно сьомої статті закону», — сказав він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дебати у ПАРЄ щодо українського закону про освіту.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram