Війна

Українські військові з 30 квітня взяли під контроль 15 кв км у зоні бойових дій — ООС

16 серпня, 2018 14:50
Війна/Українські військові з 30 квітня взяли під контроль 15 кв км у зоні бойових дій — ООС
Зберегти
Вигляд
З початку проведення Операції Об'єднаних сил на сході України 30 квітня 2018 роки Збройні сили взяли під контроль 15 квадратних кілометрів території у зоні бойових дій на Донбасі.

З початку проведення Операції Об'єднаних сил на сході України 30 квітня 2018 роки Збройні сили взяли під контроль 15 квадратних кілометрів території у зоні бойових дій на Донбасі.

Про це повідомив командувач об'єднаних сил Сергій Наєв під час прес-конференції в Сєвєродонецьку Луганської області.

«В ході стабілізаційних дій з початку ведення ООС нам вдалося забезпечити і підтримувати повний контроль над лінією зіткнення з противником, належний рівень безпеки і стабільності в усіх районах ведення операції. Обладнання смуг забезпечення на Волноваському, Горлівському, Сєвєродонецькому та Світлодарську напрямках дозволило взяти під контроль близько 15 кв км української території. З урахуванням населених пунктів», — сказав він.

При цьому Наєв наголосив, що українські військові дотримуються Мінських домовленостей і режиму припинення вогню, але «адекватно відповідають на провокації РФ».

Нагадаємо, рівно 100 днів тому, Антитерористична операція на сході України офіційно закінчилася. 30 квітня о 14:00 розпочалася операція Об'єднаних сил (ООС), передбачена законом про деокупацію Донбасу. Указ про її початок того ж дня підписав президент України.

Закінчиться вона, за словами Порошенка, коли «буде звільнено тимчасово окуповані території Донбасу та коли росіяни підуть з анексованого Криму».

У чому суть ООС та що змінилося для цивільного населення читайте у публікації: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

Операція Об‘єднаних сил не передбачає активізації бойових дій на лінії зіткнення та спрямована на встановлення миру, заявив раніше Наєв. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Об'єднаний оперативний штаб, що замінив штаб АТО, діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

Пов`язані новини