Війна

Операція Об‘єднаних сил не передбачає активізації бойових дій, але має на меті звільнення територій — Наєв

2 травня, 2018 13:17
Війна/Операція Об‘єднаних сил не передбачає активізації бойових дій, але має на меті звільнення територій — Наєв
Зберегти
Вигляд
Операція Об‘єднаних сил не передбачає активізації бойових дій на лінії зіткнення та спрямована на встановлення миру.

Операція Об‘єднаних сил не передбачає активізації бойових дій на лінії зіткнення та спрямована на встановлення миру. 

Про це під час брифінгу заявив командувач об'єднаного Оперативного штабу Сергій Наєв. 

«Жителі побоюються активізації бойових дій, ми не прогнозуємо активізації бойових дій, ми прийшли не для того, щоб роздмухувати конфлікт, а для того, щоб його завершити», — сказав він. 

Водночас, командувач ООС наголосив, що одним із завдань операції є звільнення окупованих територій. 

«Головна відмінність (ООС від АТО — ред.) у тому, що операція Об'єднаних сил є військовою операцією. Тому є свої причини. Зараз ми маємо справу не лише з так званими «ДНР» та «ЛНР», які Верховна Рада визнала терористичними організаціями. Очевидно, що мова іде про окупацію частини нашої території де-факто російськими окупаційними військами. 1 та 2 армійські корпуси, створені в «ДНР» та «ЛНР» є, так би мовити, класичними російськими підрозділами, сформованими за статутами Збройних сил Російської Федерації. Вони підпорядковані та перебувають під контролем Південного військового округу Збройних сил РФ», — сказав Наєв. 

Він зазначив, що обидва корпуси отримують російську зброю, а всі посади у цих формуваннях укомплектовані російськими офіцерами. 

«Таким чином, ми маємо справу з російською агресією. Це чітко зазначено в законі про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях. Цей закон прямо визначає: РФ чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини території... За законом, цілями державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей є звільнення тимчасово окупованих територій та відновлення на цих територіях конституційного ладу... Операція Об‘єднаних сил  є одним із інструментів, за допомогою якого держава досягає зазначеної мети», — сказав Наєв. 

Він також повідомив, що в окремих районах Донецької та Луганської областей, у межах операції Об’єднаних сил, обмежать пересування

30 квітня президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил. Таким чином на сході України розпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Об'єднаний оперативний штаб діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Особливий порядок передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Тобто на всій території Донецької та Луганської областей вводять особливий порядок пропуску, розділений на три рівні пропуску громадян: зелений — де доступ необмежений, жовтий — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

В зоні ж проведення операції доступ можливий лише людям, які живуть в районі операції, мають родичів і документи, що це засвідчують, мають місця поховання рідних або нерохумість. Також можуть проїхати дипломати, або гуманітарні місії за наявності документів.

Пов`язані новини