Військовослужбовці Збройних Сил України взяли під контроль населений пункт Південне, що на Горлівському напрямку, у Донецькій області.

Військовослужбовці Збройних Сил України взяли під контроль населений пункт Південне, що на Горлівському напрямку, у Донецькій області. 

Про це повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.

За даними штабу на початку квітня бойовики активізувалися у населеному пункті Південне. Зокрема, з періодичністю двічі на тиждень, у кількості до мотострілецького взводу прибували до населеного пункту Південне, з метою перевірки місцевого населення на лояльність до української влади та демонстраційного показу своєї присутності у ньому.

Повідомляється, що на основі пропозицій начальника розвідки 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила та замислу командира батальйону, штабом бригади був розроблений план, щодо взяття під свій контроль населеного пункту Південне.

Станом на 06:00 8 травня 2018 року підрозділи бригади вийшли на східні околиці населеного пункту.

Зазначається, що «на даний час ситуація в н.п. Південне складна, але контрольована. Бойове завдання, по утриманню н.п. Південне, виконує зведений підрозділ від 24 ОМБр».

Нагадаємо, протягом минулої доби, 16 травня, у зоні бойових дій на Донбасі двоє українських військових загинули, ще четверо дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Поділитись: