Блогер із Миколаєва Віктор Петровський став зіркою російського інформаційного простору після того, як проїхався недобудованим Керченським мостом, що сполучає Таманський півострів із окупованим Кримом.

Новину про «першого українця на Кримському мосту» активно підхопили російські ЗМІ, а вже за кілька днів інформація про  вояж Петровського дійшла до Державної прикордонної служби України, де мандрівнику нагадали про відповідальність за порушення.

Хто такий Віктор Петровський, чому він вирішив проїхатися незаконно побудованим Росією мостом та чи знав, що порушує закон — розбиралось Громадське.

«Перший українець на Кримському мосту»

Поїздку Кримським мостом Віктор Петровський відзняв на камеру й поділився враженнями від інженерної споруди.

«Хлопці з України, я хочу вам сказати: міст не надувний, він реальний! Дуже гарна якість дороги! Я знімав все на хорошу камеру і обов'язково скоро це покажу всім. Ну а перше моє враження — молодці! Просто молодці! Те, що говорять, те й роблять!» — заявив він на камеру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фальстарт Путіна на Керченському мості

У Facebook Петровський вказує, що народився і проживає в Миколаєві. В коментарі Громадському розповів, що має бізнес в Іспанії — туристична компанія. Однак, судячи з його сторінок у соціальних мережах, Петровський більшість часу проводить у Криму.

На своєму YouTube-каналі «Жизнь Петровского», який блогер створив у 2016 році, висвітлює туристичне життя окупованого півострова. Каже, що з дитинства влітку відпочиває в Криму, проте до цього часу не замислювався про повноцінний переїзд на окупований півострів.

«У Криму буваю щоліта, з народження, тобто з 1983 року. Чи переїду назовсім, не знаю ще. Після останніх подій і дій української влади...»

У поїздці Кримським мостом Петровський на камеру демонстративно вихваляється українським паспортом і куском сала, який взяв у дорогу. Відзначає, що його, громадянина України, без проблем впустили на міст.

Блогер із Миколаєва Віктор Петровський проїхався недобудованим Керченським мостом і записав це на відеокамеру Фото: сторінка Viktor Petrovskiy у facebook

Повідомляє, що тримає курс на Абхазію, куди, за словами його знайомих, дуже складно потрапити на автомобілі. Це він власне й намагатиметься перевірити. Відзначимо, що Абхазія — це регіон Грузії, як і Крим, окупований Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Політичний туризм»: європейські політики на Ялтинському форумі в анексованому Криму

Поїздку незаконно побудованим Росією мостом Петровський пояснив Громадському тим, що «хотів побачити все на власні очі, а не на українських та російських каналах».

Петровський вихваляє продукт російської інженерії та переваги життя в Криму. Він неодноразово підкреслює, що в нього, як у людини з українським паспортом, жодного разу не виникало проблем з правоохоронними органами на окупованому півострові. А от з українськими правоохоронцями, судячи з усього, у Петровського проблеми можуть виникнути.

Порушення закону і покарання

Цей інцидент уже привернув увагу Державної прикордонної служби України. Так, спікер Держприкордонслужби Олег Слободян розповів Громадському, що за порушення закону відеоблогеру доведеться сплатити штраф.

«Порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території — це на сьогодні адміністративне правопорушення. Тобто цей громадянин, скориставшись конструкцією, який називають так званий Керченський міст, порушив порядок виїзду із окупованої території і відповідно, як для громадянина України, це тягне за собою адміністративну відповідальність. Тоді, коли цей громадянин з’явиться в пункті пропуску на державному кордоні, ми будемо діяти в межах своїх повноважень і в межах чинного законодавства. За це адміністративне порушення передбачено штраф у розмірі 3,5 тисяч гривень», — пояснив Слободян.

Петровський в коментарі Громадському запевняє, що про порушення закону не знав. І взагалі, вважає це «цирком».

Блогер повідомив, що поки не збирається повертатися з Криму на материкову частину України. Причина цьому не штраф, а те, що його дані ввели в базу «Миротворця». За словами Петровського, тепер він боїться за своє життя і життя близьких.

«Мені наплювати на 3,5 тисячі гривень. Я вечеряю дорожче. А те, що моїм близьким погрожують, це вже серйозно… Звичайно, не повернуся в Україну, якщо я внесений до «Миротворця» як зрадник Батьківщини. Це взагалі неприпустимо, я в шоці з української влади і не знаю, чого від неї далі очікувати», — заявив Віктор Петровський.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile