30 квітня завершився національний відбір на європейську сцену музичного фестивалю Sziget. Серед шести фіналістів переміг гурт Atomic Simao.

Переможця визначили на фінальному концерті, де виступили 6 гуртів — O.Torvald, Atomic Simao, The Cancel Band, Atmasfera, Detach, Zetetics. Перших трьох обрали журі, інших трьох — народним голосуванням.

Гурт, що поїде на Sziget, обирало журі у складі 12 осіб: Володимира Сиваша, Ігоря Панасенка, Влада Фісуна, Ростислава Русакова, Андрія Гулика, Олександра Варениці, Євгенії Стрижевської, Євгена Кібеця, Тудора Кілару, Олексія Бондаренка, секретної зірки та запрошеного міжнародного експерта.

Гурт O.Torvald, hromadske.ua

Перед початком фінального концерту ми розпитали членів журі, як вони обиратимуть переможця і про те, що потрібно гурту для вдалого виступу на Sziget.

 Володимир Сиваш, музичний журналіст/оглядач 

Я відбиратиму переможця за двома критеріями — перший це музика, а другий — це як група буде звучати на самому фестивалі Sziget. Самі розумієте, гурт може грати гарну музику, а на сцені виглядати не дуже. Тому цей критерій дуже важливий.

Гурт Atmasfera, hromadske.ua

Для того, щоб гурт мав успіх на фестивалі, потрібна хороша «жива хватка». На Szigeti великі сцени і тому потрібно вміти зачепити глядача. От наприклад, гурт SINOPTIK не пройшов у фінал, проте я б із задоволенням за них голосував, тому що бачив, як вони працюють на живих концертах.

Мені здається, що для того, щоб запам'ятатись на Sziget, не потрібна якась певна «фішка», адже на фестивалі багато яскравих гуртів. Головне — якісно відпрацювати концерт.

 Влад Фісун, журналіст, діджей, радіоведучий

Оскільки я багато разів був на Sziget, я приблизно розумію, що може залишити там якийсь вплив. Мабуть, ця інтуїтивна раціональна/ірраціональна суміш допоможе мені вирішити.

Гурт The Cancel Band, hromadske.ua

Головне для гурту на Sziget — це вміти «качати». У нас в країні є багато музики, яка подобається тут, але вона не орієнтована на закордонного слухача. А тут (у фіналі) дуже багато музикантів, які дивляться трошки далі, ніж на аудиторію, яка їх тут має годувати. Тому мені здається, що путівка на фестиваль може їм допомогти.

 Євген Кібець, засновник концертної агенції Happy Music Group

Обираючи перможця, я намагатимусь абстрагуватися від друзів. І я вже на 90% впевнений, кого я виберу, тому що для мене головний критерій, це не хто як звучить у записі, а хто покаже кращий лайв.

Не скажу, що хтось з фіналістів чимось відрізняється від сучасної української музики. Вони не показують нічого нового, але можна показати якісно, а можна і не якісно. Фіналісти зараз дуже якісні, тому подивимось, як проголосує журі.

Гурт Atomic Simao, hromadske.ua

Atomic Simao — український інструментальний гурт. За своє існування випустив три альбоми: «Nōdo», «Sphyro», «E.C.H.O» та максі-сингл «Poly».

За словами учасників гурту, поїздка на Sziget цікавить їх досвідом, який можна отримати на фестивалі, а також можливістю знайти нову аудиторію:

Нам дуже приємно, що нас обрало журі. Казали, що якщо від україни поїде інструментальна група, то значить щось в українському шоу-бізі змінилося. Отже, змінилося.

Ми завжди хотіли з'їздити, але нас так багато, що це було надто дорого. А тепер нас повезуть організатори. Ми сподіваємось на нову аудиторію, якись новий досвід у плані розуміння того, що в світі відбувається. Тому що раніше ми грали лише у Польщі, Грузії, Росії.

Ми сподіваємось розширити аудиторію за кордоном, тому що нам здається, що там таку музику більше оцінять, ніж в Україні. Хоча ми бачимо, що і у нас аудиторія потрохи до цього іде, розширює своє сприйняття.

Гурт Atomic Simao, hromadske.ua

Ми вже виступали на відборі у минолому році і у цьому вирішили податися здебільшого через нових хлопців, які прийшли до нас. Тому ми не надто переживали. Хіба що за кілька днів до фіналу почався легкий мандраж, бо треба було обирати, що грати.

Ми хочемо не тільки показати щось, але й повчитися. Там чимало музикантів з інших країн і така дуже надихаюча атмосфера. Це великий крок вперед. Тому ми покажемо, що ми маємо, але цікавіше, що ми привеземо назад. Крім того, ми сподіваємося, що будемо чимось новим для глядачів на Sziget саме в асоціативному ряді з Україною. 

Зазвичай ми запрошуємо сторонніх музикантів, щоб зробити великий концерт, а от що на Sziget буде, ми ще не знаємо, треба поміркувати. Навряд чи ми просто вийдемо і заграємо, точно буде щось нове і цікаве саме для нас.

Нагадаємо, фестиваль Sziget відбувається щороку в Будапешті. У 2017 році датами проведення стали 9-16 серпня. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: