Український сніданок в Давосі: Конкретики небагато, але дух підтримки є

«Чи є іноземні міністри і радники міражем чи оазисом?», - ставить питання журналіст New York Times Томас Фрідман на Українському сніданку в Давосі. І додає, що світ має говорити не про сфери впливу, а про особистостей, які впливають. Цей захід, організований одночасно, але поза рамками Всесвітньо економічного форуму, мав насправді привернути увагу до України. Зважаючи на ранню дискусію о 7-й ранку та величезну кількість схожих подій, послухати, про що говоритимуть українські міністри таки прийшли зацікавлені в Україні гості Форуму.

 

Конкретики було небагато – і від українців, і від європейців, але загальний дух підтримки відчувався. Загальний посил від формальних і неформальних українських делегації в Давосі можна сформулювати так: Україні потрібна допомога та довіра, тоді буде безпека.

Чи сприймається це все – досі неясно.

Міністр фінансів Наталя Яресько доводила, що дивитися треба не на обіцянки й очікування, а на реальні кроки.

Заступник адміністрації президента Дмитро Шимків підкреслив, що «Україна біжить марафон, як спринт, поранена фінансово і військово».

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголошував, що просто тиснути на Росію – недостатньо.

Колишній очільник Європейської Комісії Жозе Мануель Барозу наполягав, що від врегулювання російсько-українського конфлікту також залежить і доля азійських країн, і згадував інші пострадянські. Водночас він підкреслив, що очікувати членства Україна в НАТО зарано.

Колишній мінісітр закордонних справ Швеції та адвокат України в ЄС Карл Більдт переконував, що справа не в тиску на Росію, а в підтримці України.

Тоді як професор з Гарварду Лоуренс Саммерз підняв найпопулярніше питання: якими є умови надання фінансової допомогт?

На Український сніданок, який разом з Томасом Фрідманом модерував депутат Мустафа Найєм, запросили і групу молодих депутатів з різних францій: Світлану Заліщук, Сергія Лещенка, Вікторію Войціцьку, Альону Шкрум.

 

На організований Віктором Пінчуком захід прийшла і «стара гвардія» олігархів і посадовців: Вадим Новінський, Олександр Ярославський, Сергій Льовочкін, Сергій Тарута. На присвячених Україні заходах вони тримаються без особливого шуму, все ж, нагадуючи про себе.

/Наталя Гуменюк,

фото Victor Pinchuk Foundation/Serge Illin