УКРАЇНА

Українці продали банкам валюти на понад $215 млн більше, ніж купили

8 жовтня, 2018 16:45
УКРАЇНА/Українці продали банкам валюти на понад $215 млн більше, ніж купили
Зберегти
Вигляд
У вересні українці продали валюти банкам на 215,4 мільйони доларів більше, ніж купили.

У вересні українці продали валюти банкам на 215,4 мільйони доларів більше, ніж купили.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Нацбанку.

Зокрема, протягом вересня українці придбали в банківських обмінниках 748,7 мільйонів доларів, в той час як продали банкам 964,1 мільйон доларів.

Загалом, від початку року різниця між продажем валюти банкам та купівлею валюти у банках складає 1,5 мільярдів доларів. Це означає, що банківська система поповнила свої валютні запаси на понад 1,5 мільярдів доларів. Як наслідок, це сприяло менш стрімкому падінню обмінного курсу гривні до долара.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Зазначимо, що наразі валютні резерви України продовжують стрімко скорочуватись. За два останніх місяці вони зменшились на 1,1 мільярди доларів та сягнули 16,6 мільярдів доларів у вересні 2018 року.

Основною причиною скорочення валютних резервів є виплата державного боргу та відсутність співпраці з МВФ щодо чергового траншу кредиту.

Зазначимо, що пік виплат за державним боргом України настане у першому кварталі 2019 року, коли уряду необхідно буде сплатити еквівалент 112,5 мільярдів гривень (у різних валютах).

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, протягом 2019 року уряд має виплатити кредиторам близько 15 мільярдів доларів. У розрахунку на одного мешканця України, ця сума складає близько 350 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини