У вересні 2018 року міжнародні валютні резерви України скоротились на 3,5% та склали 16,63 мільярдів доларів.

У вересні 2018 року міжнародні валютні резерви України скоротились на 3,5% та склали 16,63 мільярдів доларів.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Таким чином, за місяць міжнародні резерви України скоротились на близько 0,6 мільярдів доларів.

Причини такого суттєвого скорочення резервів — значний обсяг платежів за державним боргом.

«Так, платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у вересні становили 711,2 млн доларів», — повідомляють у Нацбанку.

Крім цього, протягом вересня НБУ витратив 74,2 мільйони доларів на підтримку курсу гривні.

Таким чином, наразі обсяг міжнародних резервів України зменшився до критичної позначки: вони покривають менше 3 місяців майбутнього імпорту.

«Загалом станом на 1 жовтня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 2,8 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», — повідомляють в Нацбанку.

У серпні міжнародні резерви України становили 17,2 мільярди доларів.

Зазначимо, що пік виплат за державним боргом України настане у першому кварталі 2019 року, коли уряду необхідно буде сплатити еквівалент 112,5 мільярдів гривень (у різних валютах).

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, протягом 2019 року уряд має виплатити кредиторам близько 15 мільярдів доларів. У розрахунку на одного мешканця України, ця сума складає близько 350 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Зазначимо, що 28 вересня, на засіданні уряду ухвалили рішення про продовження спеціальних зобов’язань Нафтогазу щодо продажу газу населенню за низькими цінами до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. В той же час, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Раніше уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile