УКРАЇНА

Українці втрачатимуть громадянство унаслідок добровільної участі у «виборах» в Криму — проект Порошенка

20 квітня, 2018 20:12
УКРАЇНА/Українці втрачатимуть громадянство унаслідок добровільної участі у «виборах» в Криму — проект Порошенка
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді проект закону, яким передбачається підстава для втрати українського громадянства, якщо людина отримала громадянство РФ в анексованому Криму та брала участь у «виборах» на півострові.

Президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді проект закону, яким передбачається втрата українського громадянства людиною, яка брала участь у «виборах»в анексованому Криму .

Відповідний проект закону переданий на розгляд Ради 19 квітня.

Так, Порошенко пропонує доповнити статтю 19 про підстави втрати громадянства новим пунктом. У ньому зі збереженням гарантій для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, встановлюються додаткові підстави для втрати громадянства України:

  • українське громадянство може втратити повнолітня людина, яка скористалася виборчим або іншим правом іншої держави, що підтверджується даними публічних реєстрів тощо.
  • Також підставою для втрати українського громадянства є випадок, коли українець скористався під час в’їзду чи виїзду з України паспортом іноземної держави, що зафіксувала прикордонна служба.

Водночас набуття кримчанами громадянства РФ унаслідок дій окупаційної адміністрації Росії на території Криму вважається «недобровільним набуттям іншого громадянства». Тож окупація півострова та вимушене отримання громадянства РФ у Криму не є підставою для втрати громадянства України.

Добровільним набуттям громадянства іншої держави, як і раніше, вважаються усі випадки, коли українець для отримання громадянства іншої держави звертався із заявою чи клопотанням відповідно до порядку національного законодавства. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залишатися українцем у Криму — спецрепортаж з окупованого півострова

У 2017 році Путін підписав закон про спрощене надання українцям громадянства РФ. Україна заявила, що вважає спрощення РФ надання громадянства українцям «правовою дискримінацією».

18 березня у Росії відбулися вибори президента країни. День виборів призначили на день анексії Криму.  У Росії заявили, що за Путіна в анексованому Криму «віддали» понад 90% голосів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українці в Криму будуть учасниками злочинів, якщо голосуватимуть на виборах президента РФ — член Меджлісу.

Пов`язані новини