На тристоронніх переговорах щодо майбутнього транзиту російського газу до ЄС, Україна буде відстоювати укладання нового договору, складеного відповідно до європейських правил та стандартів.

Крім цього, України готова провести енергетичну реформу відповідно до європейських норм задля забезпечення прозорості діяльності української газотранспортної системи.

«Наша позиція щодо майбутнього транзиту, а також щодо європейської енергетичної безпеки абсолютно зрозуміла — ми готові ухвалити всі відповідні норми ЄС для нашої газотранспортної системи. Ми впевнені, що майбутній транзит має бути заснованим на транспарентних та ефективних нормах ЄС», — повідомив голова Міністерства закордонних справ Павло Клімкін.

Він також зазначив, що позиція ЄС щодо «Північного потоку-2», зокрема щодо не поширення на нього європейських законів, суперечить енергетичній безпеці Європи.

Нагадаємо, що тристоронні переговори між Україною, Росією та ЄС щодо майбутнього транзиту газу після закінчення чинного контракту наприкінці 2019 року, пройдуть у Брюсселі 21 січня.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile