Війна / Донбас

Україна готова помилувати 66 осіб в обмін на 19 полонених українців у тюрмах «ЛНР» та «ДНР»

Громадське
Війна/Донбас/Україна готова помилувати 66 осіб в обмін на 19 полонених українців у тюрмах «ЛНР» та «ДНР»
Зберегти
Вигляд
Україна готова помилувати 66 засуджених бойовиків в обмін на 19 полонених, утримуваних у самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

Про це під час прес-конференції повідомила уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

У Мінську 19 грудня відбудеться остання у поточному році зустріч Тристоронньої контактної групи. Це — 101-ше засідання за чотири роки діяльності ТКГ, повідомила Геращенко.

За її словами, Україна готова помилувати 66 бойовиків в обмін на 19 заручників, яких утримують у тюрмах окупованих Донецька та Луганська. Йдеться про військовополонених та незаконно утримуваного донецького блогера Станіслава Асєєва.

Крім того, на засіданні ТКГ українська сторона знову запропонує Росії передати 23 засуджених громадян РФ в обмін на політв’язнів Кремля (Сенцова, Кольченка, Сущенка, Гриба, Панова та інших).

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини