Уряд готується випустити новий транш єврооблігацій для того, аби залучити додаткові кошти від іноземних інвесторів.

Про це повідомляє російський «Интерфакс», посилаючись на свої джерела.

Зокрема, за даними джерел агентства, 10 червня почалося так зване road show — процес пошуку потенційних покупців єврооблігацій серед інвесторів. Інвесторів уряд планує шукати к Лондоні, Мілані, Франкфурті та Мюнхені.

Зазначається, що єврооблігації будуть довгостроковими: термін їхнього обігу складе 7 років. Облігації будуть номіновані у євро.

Організатором торгів за єврооблігаціями України виступлять два міжнародних банки BNP Paribas та Goldman Sachs.

Про суму, яку держава планує залучити цим випуском єврооблігацій, наразі не повідомляється.

Зазначимо, що востаннє Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних. Наразі на розмір відсоткової ставки може суттєво вплинути замороження співпраці х МВФ та період політичної нестабільності в Україні, зокрема проведення дострокових виборів до Ради.

Нагадаємо, що за даними Нацбанку, протягом травня 2019 року Україна виплатила за валютними боргами 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що травень — один з двох пікових місяців за виплатами за державним боргом у 2019 році. Наступний пік виплат відбудеться у вересні.

5 червня Кабінет міністрів України затвердив стратегію управління державним боргом, яка передбачає поступове зменшення його роз міру та частки, номінованої у іноземній валюті.

Зазначається, що максимальне значення державного боргу у відсотках до ВВП було у 2016 році та складало 69,2%. Наприкінці 2018 року розмір державного боргу України став меншим за 60% ВВП.

Нагадаємо, що напередодні у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile