Україна, Грузія та Молдова підписали спільну декларацію щодо зближення з ЄС
Президент України Володимир Зеленський, президентка Молдови Мая Санду та президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підписали спільну декларацію, у якій домовилися зміцнити співробітництво у межах європейської інтеграції.
Текст декларації, яку 19 липня підписали під час Батумського саміту, оприлюднили на сайті Офісу президента.
Також цим документом держави вирішили підтвердити свої наміри підтримувати демократичні цінності, поважати права людини та верховенство права.
«Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції до Європейського Союзу шляхом всеосяжних реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інституцій, та поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах до ключових елементів права ЄС», — йдеться у декларації.
Підписанти документа декларують про наміри продовжувати співпрацю з інституціями ЄС щодо реалізації угод про асоціацію та зон вільної торгівлі, що передбачають поступову інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС.
Крім того, країни згадали про підтримувані Росією невизнані республіки. Україна, Грузія та Молдова зазначили, що вважають Москву загрозою для регіону та Європи загалом.
Тому підписанти декларації оголосили про бажання опрацювати разом із ЄС шляхи мирного врегулювання конфліктів та забезпечити довготривалий мир.
Зазначимо, що така декларація не зобов'язує жодну із країн до конкретних дій та не передбачає відповідальності у разі порушення принципів цього документа. Однак вона є політичним кроком, який сигналізує про наміри країн рухатися у тому чи іншому напрямку.
А що зі вступом України до ЄС?
Офіційно Європейський Союз не виключає можливості набуття Україною повноправного членства, однак головним критерієм для цього є проведення Києвом реформ.
Зокрема, 11 лютого Європейський парламент ухвалив доповідь, у якій оцінив стан реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. У ній європарламентарі оцінили, наскільки успішно відбуваються реформи в Україні.
Зокрема, Київ закликали до перетворень у сфері верховенства права, ефективного врядування та боротьби з корупцією. Докладніше про це читайте тут.
- Поділитися: