Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в разі зменшення кількості нових випадків інфікування коронавірусом етапи виходу з карантину можуть об’єднати, тобто країна зможе вийти з карантину швидше планів.

Про це Шмигаль написав у Facebook.

За його словами, стартова точка послаблення карантину призначена на 11 травня, а наступні етапи не прив’язані до конкретних дат.

«Тобто, якщо уряд бачитиме, що кількість захворілих знижується, то другий, третій або четвертий етап можуть початися одночасно. Не треба буде чекати 10 чи 20 днів для запуску чергового етапу», — пише Шмигаль.

Водночас він наголосив, що в разі збільшення кількості нових випадків інфікування карантинні обмеження посилять.

Етапи виходу з карантину уряду оприлюднив 24 квітня, ознайомитися з ними можна ТУТ або на інфографіці.

Фото:

Кабмін

«Кожному міністерству та відомству доручив сформувати детальні роз’яснення, за яких умов мають працювати об’єкти, що будуть відкриватися», — додав прем’єр.

Зокрема він розповів, що Мінекономіки та МОЗ розробили критерії роботи та алгоритми контролю продовольчих ринків. Шмигаль нагадав, що рішення про відкриття понад 280 ринків можуть ухвалити вже 29 квітня. Кількість ринків може бути збільшена, якщо вони дотримуватимуться правил.

«На окремих етапах передбачається відкриття з обмеженнями деяких закладів. Ці обмеження будемо на кожному етапі пом’якшувати. Це стосується закладів освіти, кав’ярень, спортивних залів тощо», — зазначив прем’єр.

Нагадаємо, 26 квітня Херсонські сільгоспвиробники влаштували акцію протесту на в’їзді до обласного центру з вимогою відкрити ринки, бо їм немає куди збувати свою продукцію.

В Україні лабораторно підтвердили 9009 випадків інфікування коронавірусом. З них 220 людей померли та 864 одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: