ОНОВЛЕНО: Як повідомила речниця Офісу Президента Юлія Мендель, літак із українськими фахівцями уже вирушив до Ірану. «Серед них — представники служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державної авіаційної служби, Нацбюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та МАУ», — повідомила вона.

За словами Мендель, українські експерти будуть долучені до розслідування, ідентифікації та репатріації тіл українців.

На позачерговому засіданні уряду ухвалили рішення про відправку українських експертів і рятувальників до Ірану для спільного розслідування причин катастрофи літака Boeing-737-800 української компанії «Міжнародні авіалінії України», що розбився в Ірані.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Сьогодні (8 січня — ред.) ввечері до Ірану вилітає наш літак із фахівцями експертної та пошуково-рятувальної груп. Серед них — представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державної авіаційної служби, Нацбюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та «Міжнародних авіаліній України», — написав він.

За словами президента, представники України будуть залучені до розслідування, ідентифікації та репатріації тіл українців, загиблих в авіакатастрофі.

«Проводжу постійні консультації з нашими іноземними партнерами. Наш пріоритет — встановлення істини та відповідальних за цю страшну катастрофу», — додав Зеленський.

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців

За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.

Посольство України в Ірані спочатку повідомило, що причиною падіння українського літака в Ірані стала аварії двигуна, версія ракетної атаки виключена. Але за кілька годин на сайті посольства ця заява зникла.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile