Україна планує збільшити обсяги експорту аграрної продукції, можливостей для цього наразі достатньо.

Про це заявив торговельний представник України Тарас Качка.

«Україна буде активно співпрацювати з іноземними державами щодо додаткових експортних поставок аграрної продукції для потреб продовольчої безпеки цих країн. На основі наших даних українські посольства будуть вести діалог з урядами інших держав про такі поставки», — повідомив він.

За його словами, наразі в України достатньо можливостей для того, аби збільшувати експорт аграрної продукції і, при цьому, мати вдосталь цієї продукції на внутрішньому ринку, аби уберегтися від дефіциту.

«Міністерство веде постійну роботу з оцінки балансів продовольства. Останні кілька тижні ця робота велася ще прискіпливіше і ретельніше. Тому ми точно впевнені, що можемо і далі забезпечувати безперебійний експорт», — додав Качка.

За його словами, роботу на збільшення експорту мають забезпечувати приватні компанії, які будуть координуватися з урядом

Раніше стало відомо, що уряд та аграрні компанії домовилися обмежити експорт зернових у цьому маркетинговому році, який закінчується 30 червня, до 20,2 мільйона тонн. Потреби держави у зернових складають 4,8 мільйона тонн.

7 квітня у Мінекономіки повідомили, що Україна скоротила обсяги експорту агропродукції.

Зазначимо, що експорт зернових — одна з найбільших статей експорту України, який приносить державі до 40% валютної виручки та сприяє фінансовій стабільності. Тому зменшення експорту зернових може завдати суттєвої економічної шкоди.

Поділитись: