У квітні українські агрокомпанії сповільнили обсяги експорту пшениці за кордон у понад 3 рази.

Такі дані наводить Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Темпи поставок пшениці у квітні сповільнилися. Середньодобове відвантаження поставок за кордон пшениці у квітні становить 14 тисяч тонн, тоді як у березні склало 44 тисячі тонн», — повідомляють у Мінекономіки.

Від початку сезону, українські аграрії експортували за кордон 17,9 мільйона тонн пшениці. При цьому, відповідно до угоди між урядом та агроекспортерами, обсяги експорту до червня 2020 року не повинні перевищити 20,2 мільйона тонн. Це означає, що аграрії все ще можуть експортувати 2,3 мільйона тонн пшениці.

В уряді зазначають, що пшениці для внутрішніх потреб має вистачити.

«Для стабілізації цін на борошно з ДПЗКУ та Аграрного фонду було закуплено 160 тисяч тонн пшениці для внутрішньої переробки та реалізації на внутрішньому ринку, що дозволило виробити близько 128 тисяч тонн борошна», — повідомляють у Мінекономіки.

Зазначимо, що експорт зернових — одна з найбільших статей експорту України, який приносить державі до 40% валютної виручки та сприяє фінансовій стабільності. Тому зменшення експорту зернових може завдати суттєвої економічної шкоди.

Раніше стало відомо, що уряд та аграрні компанії домовилися обмежити експорт зернових у цьому маркетинговому році, який закінчується 30 червня, до 20,2 мільйона тонн. Потреби держави у зернових складають 4,8 мільйона тонн.

Поділитись: