Наразі уряд не проводить ніякої підготовчої роботи щодо захисту інтересів України в арбітражі проти Євросоюзу щодо скасування мораторію на експорт лісу-кругляка.

Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Об’єктивно, цей мораторій означає, що ми порушили угоду про асоціацію, яка передбачає незастосування дискримінаційних заходів щодо іншої сторони. На жаль, я не бачу розробки нашими міністерствами стратегії, яка б дала можливість бути успішними у захисті української позиції щодо цього питання», — повідомила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, «мораторій на експорт лісу не дає жодного результату», адже контрабанда деревини продовжується.

«За даними Держстату, ми не експортуємо ліс-кругляк. Водночас, згідно з даними європейських структур, вони імпортують від нас певну кількість необробленої деревини», — додала віце-прем’єрка.

Зазначимо, що Україна запровадила заборону (мораторій) на експорт необробленої деревини до ЄС у 2015 році з метою боротьби з незаконною вирубкою карпатських лісів. Водночас, з того часу Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Поділитись: