Нафтотранспортна система України не розрахована на надання послуг зі зберігання нафти, якої у світі наразі є значні надлишки, через що падає її ціна.

Про це повідомили у пресслужбі Укртранснафти, дочірньої компанії Нафтогазу, яка забезпечує транспортування нафти до Європи, у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

«Все технічне устаткування нафтотранспортної системи (трубопроводи, резервуарні парки, нафтоперекачувальні станції) було спроєктоване та побудоване виходячи з її основного виробничого завдання — забезпечити надійне та безперешкодне транспортування нафти», — повідомили в Укртранснафті.

Там також зазначають, що українське законодавство не передбачає можливість зберігання нафти іноземними компаніями в українських резервуарах для нафти. Нафту в Україну можна доставляти лише у режимі імпорту (що передбачає сплату податків та мит) та режиму транзиту.

Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомляв, що Україна має можливості для того, аби зберігати надлишки пропозиції нафти на світовому ринку.

Поділитись: