У Міністерстві соціальної політики заявили, що у короткостроковій перспективі в Україні не будуть запроваджувати обов'язкове накопичувальне пенсійне страхування.

«У короткостроковій перспективі (запровадження накопичувальних пенсій — ред.) навряд чи станеться. У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження накопичувальної системи показують, що очікування людей щодо неї занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів», — повідомила міністрка соціальної політики України Юлія Соколовся в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Соколовська також сказала, що в Україні не існує відповідної моделі щодо накопичувальної пенсійної системи, зокрема невідомо, хто має платити внески до накопичувального фонду та якими мають бути ставки. Крім цього, за словами Соколовської, в Україні немає ринку, куди накопичувальний фонд міг би інвестувати збереження громадян.

Накопичувальний рівень пенсійної системи мав бути запроваджений в Україні з 2019 року. Він полягає у тому, що кожен громадян матиме свій власний пенсійний рахунок, на якому накопичуватиме кошти, з яких отримуватиме пенсії у майбутньому. Ця система діє у більшості розвинених країн світу та дозволяє зменшити державні видатки на пенсії, а також залучити додаткові інвестиції в економіку.

Раніше в уряді повідомляли, що планували запустити пенсійну реформу з 2020 року. Водночас наприкінці 2018 року, коли Україна домовлялася про нову програму з МВФ, стало відомо, що відкладення пенсійної реформи стало однією з вимог МВФ.

Поділитись: