Без підтримки міжнародних фінансових організацій Україна не зможе розрахуватися з усіма своїми борговими зобов’язаннями, обсяг яких складає близько 9 мільярдів доларів.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова».

«Цього року ми маємо погасити деякі зобов’язання: 3,5 млрд доларів зовнішніх зобов’язань, 5,5 млрд доларів внутрішніх зобов’язань. Враховуючи виклики, які стоять перед нами у зв’язку з пандемією коронавірусу, звичайно, ми всі гроші маємо спрямовувати на захист здоров’я і життя громадян, а не на погашення боргів. Тому без підтримки фінансових організацій для того, щоб погасити борги, напевне, нам доведеться впасти у прірву дефолту», — заявив Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що уряд не планує оголошувати дефолту та зробить усе можливе, аби держава змогла вчасно розрахуватися з усіма кредиторами.

Зазначимо, що наразі Україна перебуває у переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом щодо підписання нової кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Для того, аби підписати програму, Україні потрібно було виконати 2 вимоги: ухвалити закон про землю (Рада ухвалила його вночі 31 березня) та ухвалити закон про банки щодо збанкрутілих та націоналізованих банків (цей законопроєкт Рада підтримала у першому читанні).

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: