Станом на ранок 15 вересня з боку Білорусі перебуває 690 хасидів, які намагаються потрапити в Україну на паломництво. Загалом українські прикордонники очікують приблизно три тисячі хасидів біля кордону.

Про це повідомляє Офіс президента.

Так, прикордонники прогнозують прибуття до лінії кордону на Чернігівщині до тисячі людей, на Житомирщині — до 700, на Волині — до 1,5 тисячі. Також кажуть, що до Мінська прибудуть три чартери з 600 хасидами.

У Чернігівській області за 700 метрів від пункту пропуску «Нові Яриловичі» прикордонники, Нацгвардія та Нацполіція встановили заслін. У прикордонних регіонах також залучили вертольоти, літаки та безпілотники для моніторингу.

Як передає білоруське медіа Tut.by, до кордону з Україною приїхав губернатор Гомельської області. Також журналісти повідомляють, що далекобійники, які через паломників змушені стояти, почали рухатися в сторону України. Хасиди перешкоджали руху, але згодом прикордонники заспокоїли паломників.

Чому так сталося?

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана. Свято припадає на 18-20 вересня, але зазвичай хасиди починають з’їжджатися значно раніше. Традиційно на Рош га-Шана в Умань з’їжджається до 40-50 тисяч хасидів.

Паломники попри все намагаються потрапити в Україну, навіть через Білорусь. Українське Міністерство закордонних справ уже звернулося до Білорусі з проханням не оформлювати на виїзд в Україну громадян, на яких діють обмеження.

Крім того, частині паломників все-таки вдалося потрапити в Умань. У п'ятьох хасидів уже підтвердили COVID-19. Тому святкування Рош га-Шана, хоч і менш масштабне, але відбудеться, і тому для контролю за безпекою на заході вирішили залучити правоохоронців з Ізраїлю.

Поділитись: