Усім прочанам, які приїхали в Умань на Черкащині для святкування Рош га-Шана (Нового року за юдейським календарем), зробити тестування на COVID-19. У п'ятьох хасидів підтвердили коронавірус.

Про це повідомив міський голова Олександр Цебрій у коментарі «5 каналу».

«Медичні працівники будуть, по-перше, дивитися, який ступінь тяжкості. Мені повідомили наші медики, що в них захворювання проходить безсимптомно. Тоді вони будуть лікуватися не стаціонарно, а амбулаторно», — повідомив він.

Цебрій також зазначив, що у єврейському кварталі Умані встановили пункти пропуску, щоб контролювати ситуацію. Також він звернувся до Ізраїлю, аби там доправили в Умань своїх медиків і правоохоронців і допомогли запобігти спалаху хвороби чи конфліктам із населенням.

Водночас мер Умані повідомив, що раніше закликав Банкову та Кабмін заборонити приїзд прочан на святкування Рош ха-Шана.

Як там ситуація?

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій надала нові рекомендації, щоб вирішити питання масового паломництва хасидів до міста Умані. Так, у районі проведення паломництва тепер заборонено проводити масові культурні заходи, включно з релігійними та культурними, за участі більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території.

Повністю заборонили проведення там концертів, дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), стихійну торгівлю, торгівлю непродовольчими товарами, окрім торгівлі через вікно.

Школи, які розташовані в районі проведення паломництва, тепер заборонено відвідувати. Також мають встановити межі району проведення паломництва та обмежити його для відвідувачів, встановивши карантинні контрольно-пропускні пункти.

Крім того, заборонена діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) та роботу після 24:00 та до 7:00 суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування. Як виняток — адресне доставлення замовлень та замовлення «з собою».

Хто це контролюватиме?

Виконання і контроль цих вимог доручили Черкаській обласній державній адміністрації разом з Міністерством охорони здоров'я, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Держпродспоживслужби та Національною гвардією на період з 15 до 21 вересня 2020 року.

дивіться також фільм про паломництво хасидів до Умані

Що там з хасидами?

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана. Свято припадає на 18-20 вересня, але зазвичай хасиди починають з’їжджатися значно раніше. Традиційно на Рош га-Шана в Умань з’їжджається до 40-50 тисяч хасидів.

Раніше влада Ізраїлю закликала Україну заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії. Ймовірно, така поспішна заборона уряду пов’язана саме з намаганням уникнути масового прибуття паломників. Хоча МЗС категорично це заперечує.

Поділитись: