Україна отримала першу багатофункціональну радіолокаційну станцію для систем IRIS-T
Німецька компанія Hensoldt передала Україні першу багатофункціональну радіолокаці́йну станцію (РЛС) TRML—4D для системи протиповітряної оборони IRIS—T.
Про це йдеться у звіті компанії.
Загалом Hensoldt, яка спеціалізується на датчиках, у «рекордно короткі» терміни поставить чотири своїх РЛС. У межах замовлення від виробника зброї Diehl Defence одна станція вже доставлена, а ще три мають надійти протягом кількох місяців.
«Ситуація в Україні вимагає швидких і рішучих дій. Завдяки серійній виробничій лінії та відданості наших співробітників ми можемо постачати такі системи для захисту населення в найкоротші терміни», — зазначив генеральний директор Hensoldt Томас Мюллер.
Як зазначає компанія, РЛС TRML-4D здатні виявляти, супроводжувати та класифікувати різні типи повітряних цілей, зосереджуючись на малорозмірних, швидкохідних, низьколітальних і маневрових крилатих ракетах, а також літаках і гелікоптерах, що зависають у повітрі.
Ця радіолокаційна система забезпечує швидке виявлення та супроводження приблизно 1500 цілей у радіусі до 250 км.

Що відомо про IRIS-T?
Німецький уряд стверджує, що ця зброя є найсучаснішою системою ППО Німеччини. Її розробила німецька компанія Diehl Defense.
Система IRIS-T SLM складається з трьох машин: пускової установки на військовій вантажівці з місцем для восьми ракет, радіолокаційної машини та командної машини.
Ракети можуть уражати цілі на висоті до 20 кілометрів і на відстані до 40 кілометрів. Тобто дальність цієї системи значно більша, ніж, наприклад, у переносних комплексів Stinger, які теж постачають в Україну.
У Німеччині зазначали, що завдяки цим системам Україна зможе «захистити ціле велике місто від російських повітряних атак».
- Поділитися: