Україна отримає від НАТО посилений пакет підтримки

Лідери країн-членів НАТО під час саміту в Мадриді, Іспанія, 29 червня 2022 року
Лідери країн-членів НАТО під час саміту в Мадриді, Іспанія, 29 червня 2022 рокуAP Photo/Bernat Armangue

Лідери країн НАТО на саміті в Мадриді 29 червня погодились продовжувати й нарощувати політичну та практичну підтримку України.

Про це йдеться у декларації саміту.

Там зазначається, що спільно з Україною Альянс ухвалив рішення про надання посиленого пакета підтримки. Він зокрема передбачає надання нелетального оборонного обладнання та покращення кіберзахисту, а також у довгостроковій перспективі — модернізацію оборонного сектора України для його сумісності зі стандартами НАТО.

В Альянсі також обіцяють допомагати підтримувати Україну під час повоєнного відновлення та реформ.

Зі свого боку генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумками ранкового засідання запевнив, що Альянс продовжуватиме надавати військову та фінансову підтримку Україні стільки, скільки потрібно.

Промова Зеленського

На саміті до лідерів країн-членів НАТО у відеоформаті звернувся також президент України Володимир Зеленський. Він закликав їх збільшити постачання сучасної артилерії та систем протиракетної оборони й наголосив, що НАТО має знайти для України місце у спільному безпековому просторі.

«Я можу сказати, що нам потрібно: нам потрібні гарантії безпеки, і ви маєте знайти Україні місце у спільному безпечному просторі. Або достатньо екстреної допомоги для перемоги України, або відкладена війна росії з вами», — сказав Зеленський.

Про Мадридський саміт

У саміті, який відбувається з 28 по 30 червня, беруть участь глави держав та урядів 30 країн-членів Альянсу та країн-партнерів: Фінляндії, Швеції, України, Грузії. А також уперше представники країн Тихоокеанського регіону — Японії, Нової Зеландії, Австралії та Південної Кореї.

Глава іспанського уряду зазначив, що мета саміту — передати меседж єдності з боку Альянсу та за його межами про готовність захищати демократію та цінності, які сповідують країни-члени й партнери — свободу, політичний плюралізм, повагу до прав людини та захист світового порядку, заснованого на правилах.