Україна перевіряє свою новітню зброю одразу в бою — Камишін
У 2023 році Україна інвестувала близько мільярда доларів у свою вітчизняну програму безпілотників. Зараз близько 200 компаній в Україні виробляють безпілотники для військових — від стартапів і до великих підприємств радянської епохи.
Про це сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в інтерв'ю Time.
Як зазначається, безпілотники, які останнім часом завдають ударів по цілях на території росії, запускаються серед глухої ночі на секретних базах в Україні. Їх ретельно охороняють військові. Також до запуску мають доступ кілька цивільних інженерів.
Міністр розповів, що сам їздить подивитися на новітню зброю української військової промисловості на стартовому майданчику.
«У нас немає часу випробовувати ці речі на полігоні. Ми перевіряємо їх у бою. Тож ми маємо бути присутніми, вносячи корективи та покращення на цьому шляху», — сказав він.
Україна шукає й інші способи посилити військові спроможності. Наприклад, замість того, щоб просити найсучасніші технології у західних партнерів, змінити конфігурацію зброї, яку США більше не планують використовувати.
Так, команда інженерів і військових техніків із США та України використала стару версію ракети Sidewinder, призначеної для збивання літаків з неба, для стрільби з землі. Ці ракети, вперше виготовлені в 1950-х роках, американці могли просто викинути. Утім, створили з неї дешеву систему ППО, розповів Камишін.
Наразі Україна не має ліцензій на ремонт отриманої американської зброї (не кажучи вже про її виробництво). У Вашингтоні пояснили, що мають жорсткі обмеження щодо того, якими технічними ноу-хау можна ділитися.
Президент США може спробувати прискорити схвалення надання ліцензій, оголосивши запит екстреним. Але, згідно із законодавством США, це все одно потребуватиме дозволу від низки органів влади країни.
- Поділитися: