Україна першою у світі розробляє методику розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій — Міндовкілля

В Україні планують розробити методику розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій. Презентувати проєкт хочуть у червні цього року на полях Конференції ООН зі зміни клімату.

Про це розповіло Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

За попередніми даними, станом на лютий 2024 року, російське вторгнення в Україну спричинило понад 150 мільйонів тонн додаткових викидів CO₂ в атмосферу. Шкода від цього сягає понад 11 мільярдів доларів, зазначили у відомстві.

Міністр захисту довкілля Руслан Стрілець наголосив, що методика розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій, яку розробляє Україна, повинна стати першою у світі та допомогти притягнути росію до відповідальності. У Міндовкілля розраховують, що в майбутньому документ буде визнають на міжнародному рівні.

Найближчим часом планується створити робочу групу, яка напрацює методику. Окрім Міндовкілля, над документом працюватимуть представники Офісу генерального прокурора, Держекоінспекції, «Національний центр обліку викидів парникових газів» та керівник міжнародного проєкту «Ініціатива з обліку викидів парникових газів внаслідок війни», нідерландський експерт Леонард де Клерк.

Представити проєкт цієї методики збираються на полях Конференції ООН зі зміни клімату в червні 2024 року, яка відбудеться в німецькому Бонні.

Раніше Міндовкілля повідомляло, що близько 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів перебувають під загрозою знищення через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

У вересні 2023 року у відомстві заявляли, що сума збитків українському довкіллю внаслідок повномасштабного вторгнення росії вже сягнула 57 млрд доларів.