Нову торговельну угоду між Україною та Великою Британією вже підготували. Вона має запрацювати з 2021 року.

Про це повідомив торговельний представник України Тарас Качка.

«Готуючись до жорсткого Brexit, ми вже узгодили текст цієї угоди. Тепер ми маємо додатковий час для того, щоб удосконалити деякі її елементи», — повідомив Качка.

За його словами, до кінця 2020 року, доки триватиме перехідний період виходу Британії з ЄС, торгівля з Британією відбуватиметься в межах угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.

«Що буде з 1 січня 2021 року? Буде діяти угода про вільну торгівлю між Україною і Британією», — додав Качка.

31 січня о 23:00 за британським часом та опівночі за Центральноєвропейським Сполучене Королівство перестане бути членом ЄС і вважатиметься «третьою країною» для співдружності.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почнеться 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС, але не братиме участі в його інституціях.

30 січня Рада ЄС погодила вихід Великої Британії зі співдружності — 31 січня о 23:00 Сполучене Королівство офіційно перестане бути членом Європейського Союзу. Цим рішенням Рада ЄС затвердила голосування, яке відбулося 29 січня в Європарламенті, коли левова частка євродепутатів підтримала Brexit.

Поділитись: