В посольстві України у Великій Британії розповіли, що після Brexit Київ розпочне переговори з Лондоном про візові відносини й розраховує на взаємність у цьому питанні.

Про це в інтерв’ю hromadske заявила послиня України в Сполученому Королівстві Наталя Галібаренко.

«Серед проблемних питань, яке не вдається вирішити вже тривалий час, я бачу візову проблему», — сказала вона.

Дипломатка нагадала, що піддані Великої Британії можуть їздити до України без віз, бо Лондон поки формально залишається членом ЄС. Ці правила діятимуть до грудня 2020 року, поки триватиме перехідний період після виходу Британії з ЄС.

Галібаренко зазначила, що після цього Україна має вирішити візове питання щодо британських громадян.

«Сьогодні ми не ставимо питання про непродовження безвізового в’їзду. Але я вважаю, що в таких питаннях, як візи, має бути елемент взаємності. Тобто, якщо ми продовжуємо безвізовий в’їзд в Україну, то сподіваємося також на те, що Велика Британія здійснить зустрічні кроки», — сказала вона.

Послиня уточнила, що Україна поки не розраховує на безвізовий режим з Великою Британією.

«Ми усвідомлюємо, що Brexit відбувся, в тому числі, і через міграційні занепокоєння британців. Але початок діалогу з нами про спрощення візового режиму — це те, що реально може і має бути. Ми готові пропонувати різні варіанти», — зауважила Галібаренко.

Вона також розповіла, що українці, які працюють або навчаються у Сполученому Королівстві, можуть не хвилюватись через Brexit, бо й у складі ЄС ця країна мала окрему візову, міграційну та трудову політику щодо громадян «третіх» країн — зміна статусу стосуватиметься лише перебування громадян ЄС в Британії.

«Єдине, що хочу порадити нашим співвітчизникам, які планують працювати чи навчатись у Великій Британії після 1 лютого 2020 року — уважно вивчати умови перебування та вимоги до працевлаштування, які будуть оновлені після виходу країни з ЄС», — резюмувала дипломатка.

Нагадаємо, 23 січня закон про вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Withdrawal Agreement Bill) набув чинності після схвалення обома палатами британського парламенту й затвердження королевою Єлизаветою ІІ. 24 січня його підписав британський прем'єр Борис Джонсон, а керівники ЄС підписали угоду про Brexit, яку вони погодили з Великою Британією 17 жовтня 2019 року. Тепер 29 січня її має затвердити Європейський парламент.

Тоді 31 січня о 23:00 за лондонським часом (або 00:00 за Брюсселем) Велика Британія офіційно перестає бути членом ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС, але не братиме участі в його інституціях.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile