Україна підписала з ЄС 5 євроінтеграційних угод, зокрема про надання 500 млн євро

Україна 5 вересня підписала з ЄС одразу п’ять угод, які наближатимуть її до вступу в Євросоюз та сприятимуть стійкості у війні проти російського агресора
Україна 5 вересня підписала з ЄС одразу п’ять угод, які наближатимуть її до вступу в Євросоюз та сприятимуть стійкості у війні проти російського агресораДенис Шмигаль / Telegram

Україна 5 вересня підписала з ЄС одразу п’ять угод, які наближатимуть її до вступу в Євросоюз та сприятимуть стійкості у війні проти російського агресора.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Усі п’ять угод — важливий елемент нашого дворічного плану інтеграції до Європейського Союзу, а також надзвичайний крок солідарності Європи з Україною у цій війні», — зазначив Шмигаль.

Були підписані:

  • угода про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027). Це частина цифрового безвізу з ЄС. Програма має бюджет у 7,5 млрд євро для розвитку технологічних проєктів.
  • Угода про участь України в програмі ЄС для співробітництва в митній сфері. Після підписання Україна приєднається до програми співробітництва в митній сфері з бюджетом майже 1 млрд євро. Це дозволить підвищити кваліфікацію наших митників, брати участь у розробці та використанні європейських електронних систем.
  • Угода про участь України в програмі ЄС щодо співпраці у податковій сфері Fiscalis. Тепер Державна податкова служба України зможе обмінюватися інформацією з колегами з ЄС. З’являється можливість використання сучасних європейських ІТ-систем у галузі оподаткування.
  • Угода про надання Україні бюджетної підтримки на 500 млн євро. Кошти мають цільове призначення і підуть на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку малих фермерів, аби вони змогли продовжувати та розвивати свою справу.
  • Угода про збільшення грантів для України на 122 млн євро. Це дозволить забезпечити фінансування пріоритетних для України проєктів та прискорити їх отримання завдяки тому, що гранти можуть надаватися напряму органам державної влади, місцевого самоврядування та громадським організаціям.

Вступ у ЄС

23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

Наприкінці серпня Шмигаль наголошував, що Україна планує до кінця 2024 року бути повністю готовою до вступу в Європейський Союз.