Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антидемпінгове розслідування щодо ввезення в Україні сталевих труб з Китаю.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку України.

Зазначається, що підставою для проведення розслідування стало те, що китайські імпортери збільшили обсяги ввезення труб на 356% — у 4,5 раза за останні 3 роки.

«Комісія встановила, що національний виробник навів достатньо доказів, на підставі яких можна вважати, що імпорт в Україну сталевих безшовних гаряче-деформованих труб походженням з КНР міг здійснюватися за демпінговими цінами. Відтак, комісія ухвалила рішення про початок антидемпінгового розслідування», — йдеться у повідомленні Мінекономіки.

У разі виявлення фактів демпінгу — імпорті труб за зниженими цінами — уряд може ухвалити рішення про запровадження додаткових мит на цю продукцію для того, аби захистити українських виробників.

Також комісія ухвалили рішення продовжити терміни розслідування щодо імпорту для України прутків з вуглецевої та інших легких сплавів з Білорусі та Молдови.

Зазначимо, що під час засідання уряду 15 травня ухвалили рішення запровадити мита на всі товари з Росії, окрім вугілля, бензину та скрапленого газу.

22 квітня Україна почала антидемпінгове розслідування щодо білоруських газобетонних блоків.

Антидемпінгове мито — це захисний торговельний захист, який покликаний сприяти рівним конкурентним умовам на ринку країни між національними товаровиробниками та виробниками імпортної продукції. Ці мита вводять, якщо імпорт товарів за тих чи інших причин є набагато дешевшим, ніж вартість товарів, вироблених у країні.

Поділитись: