Міжвідомча комісія по зовнішній торгівлі розпочала антидемпінгове розслідування щодо імпорту газобетонних блоків білоруського походження.

Про це йдеться у повідомленні офіційної газети України «Урядовий кур'єр», передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, відповідне рішення ухвалили 17 квітня. Підставою початку антидемпінгового розслідування стало звернення Всеукраїнської асоціації виробників газобетону. За їхніми даними, у 2014-2018 роках імпорт газобетону з Білорусі зріс на 57%, що призвело до зменшення долі українських виробників на цьому ринку на 7%.

В урядовому комітеті вважають, що причиною такого стрімкого зростання могло стати те, що білоруські виробники завозили газобетон до України за зниженими цінами (демпінгували). У майбутньому такі дії білоруських виробників можуть призвести до збитків українських виробників.

Минулого року до України ввезли будівельних газобетонних блоків з Білорусі на 11,2 мільйона доларів.

Нагадаємо, що на початку 2019 року Україна ввела захисні мита на білоруську сіль та лампи розжарювання.

Антидемпінгове мито — це захисний торговельний захист, який покликаний сприяти рівним конкурентним умовам на ринку країни між національними товаровиробниками та виробниками імпортної продукції. Ці мита вводять, якщо імпорт товарів за тих чи інших причин є набагато дешевшим, ніж вартість товарів, вироблених у країні.

3 жовтня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Раніше повідомлялось, що у відповідь на розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів в Україну, Узбекистан припинив купувати український цукор та пригрозив обмежити імпорт української кондитерської продукції.

Поділитись: