Запаси газу у підземних сховищах України станом на початок вересня 2019 року складають 18,3 мільярда кубометрів. Це на 3,6 мільярда кубометрів більше, ніж на початку вересня 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Так, рівень запасів у підземних сховищах газу України станом є на 24,6% вищим, ніж станом на цю дату у 2018 році.За серпень державний Нафтогаз закачав до сховищ додаткові 2,4 мільярда кубометрів газу.

«Як повідомлялося, для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового сезону 2019/2020 років необхідно накопичити в підземних сховищах газу близько 20 мільярдів кубометрів газу», — нагадали у Нафтогазі.

Зазначимо, що під час зустрічі з Кабінетом міністрів, керівництвом Верховної Ради та силових органів президент України Володимир Зеленський доручив профільним відомствам прозвітувати про стан підготовки до опалювального сезону до 20 вересня 2019 року.

«До 20 вересня 2019 року профільні відомства мають доповісти щодо забезпечення підготовки до опалювального сезону, зокрема чіткого графіка накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів (газу та вугілля), готовності регіонів до зимового періоду. Надалі повинен проводитися щотижневий моніторинг», — повідомив Зеленський.

Раніше повідомлялось, що іноземні компанії закачали до українських газових сховищ 1,4 мільярда кубометрів газу.

Нагадаємо, що для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: